Zapraszamy do składania wniosków na dofinansowanie projektów w Działaniu 1.2 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: „Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy” w ramach 2 konkursów:

  1. Na realizację instrumentów i usług rynku pracy służących rozwojowi przedsiębiorczości i samozatrudnienia – wsparcie osób młodych w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej poprzez udzielanie bezzwrotnych dotacji oraz szkolenia niezbędne do podjęcia i prowadzenia działalności oraz wsparcie pomostowe. Wartość konkursu: 20 mln złotych;

  2. Na wsparcie aktywizacji zawodowej osób młodych poprzez instrumenty i usługi rynku pracy (w tym m.in. szkolenia zawodowe, staże, doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy, wsparcie osób z niepełnosprawnościami). Wartość konkursu: 15 mln złotych.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów będzie prowadzony od 27.12.2021 r. do 07.01.2022 r. Uprawnione do składania wniosków są wyłącznie Instytucje Otoczenia Biznesu (dla konkursu dotyczącego rozwoju przedsiębiorczości i samozatrudnienia) oraz organizacje pozarządowe i agencje zatrudnienia (dla konkursu dotyczącego aktywizacji poprzez instrumenty i usługi rynku pracy).

Celem konkursów jest aktywizacja zawodowa i kompleksowe wsparcie na rynku pracy osób w wieku od 18 do 30 roku życia, biernych zawodowo i pozostających bez zatrudnienia, niezarejestrowanych w urzędach pracy jako bezrobotne. Szczególny nacisk zostanie położony na aktywizację osób z kategorii NEET, osób z niepełnosprawnościami, kobiet, osób o niskich kwalifikacjach, osób odchodzących z rolnictwa, imigrantów i reemigrantów.

 

stronaDo udziału zapraszamy osoby do 30 roku życia, bierne zawodowo, niezarejestrowane w Miejskim lub Powiatowym Urzędzie Pracy, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r. Projekty obejmują atrakcyjne szkolenia w zawodach poszukiwanych na rynku pracy oraz staże u pracodawców. Trwają również nabory do projektów dotacyjnych, wspierających podejmowanie własnej działalności gospodarczej.

Pełna lista realizatorów wraz z terminami rekrutacji dostępna tutaj

 

 

Poradnictwo zawodowe, opracowanie Indywidualnego Planu Działania, szkolenia dopasowane do potrzeb i potencjału uczestnika, a do tego kilkumiesięczne staże zawodowe – to formy wsparcia z jakich skorzystają osoby pozostające bez pracy, które mają mniej niż 30 lat. Kompleksowo przygotowana ścieżka aktywizacyjna ma za zadanie zwiększyć szanse zatrudnieniowe osób młodych znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy (które straciły zatrudnienie w wyniku pandemii) lub należących do grupy NEET (czyli nie uczących się, nie pracujących oraz nie szkolących). Aby skorzystać ze szkoleń i staży należy zwrócić się do realizatorów wyłonionych przez WUP w drodze konkursowej. Ich lista wraz z danymi kontaktowymi oraz terminami naborów znajduje się tutaj: lista realizatorów.

Utraciłeś zatrudnienie po 1 marca 2020 roku, pozostajesz bierny zawodowo lub bezrobotny, a jednocześnie niezarejestrowany w Powiatowym lub Miejskim Urzędzie Pracy? Planujesz rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Zapraszamy do udziału w nowych projektach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W nich – dotacje na „start” własnego biznesu, wsparcie szkoleniowe oraz pomostowe ułatwiające prowadzenie firmy w pierwszym okresie jej działalności. Niezbędne informacje oraz dane kontaktowe do realizatorów (link)

Podmioty zainteresowane realizacją projektów dla osób przed 30 rokiem życia w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój już niebawem będą mogły składać wnioski. Nasz Urząd ogłosił 2 konkursy – pierwszy, ukierunkowany na wsparcie
w zakresie przedsiębiorczości
(nabór wniosków odbędzie się w terminie od 7 do 18 września br.) oraz kolejny, którego celem jest aktywizacja zawodowa pozostających bez zatrudnienia osób młodych, w szczególności tych, które utraciły zatrudnienie w wyniku pandemii COVID-19 (nabór wniosków w terminie od 28 września do 9 października br.).

Łączna wartość konkursów to blisko 20 mln. złotych. Do składania wniosków w pierwszym konkursie (dotacje i wsparcie pomostowe dla podejmujących działalność gospodarczą) zachęcamy niedziałające dla zysku Instytucje Otoczenia Biznesu. Realizatorami projektów w ramach konkursu na realizację szkoleń i staży będą mogły być organizacje pozarządowe oraz agencje zatrudnienia.

Szczegółowa dokumentacja wraz z regulaminami konkursów w zakładkach:

http://power.wup.kielce.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=98&Itemid=808

http://power.wup.kielce.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=98&Itemid=808

szkolenia grafikaPozwól organizacjom działającym na rzecz rozwoju młodych ludzi lepiej dopasować ofertę do rzeczywistych potrzeb. Międzynarodowe badanie, do udziału w którym zachęcamy, przeprowadzane jest już po raz drugi na terenie Polski, Niemiec, Rosji i Włoch w okresie sierpień-wrzesień 2019 r. Obejmuje grupę 800 osób młodych z danego państwa w wieku 18-30 lat. Badanie jest anonimowe i realizowane wyłącznie poprzez formularz

 

Obejmuje zagadnienia związane m.in. z poglądami osób młodych i ich planami na przyszłość. Ankiety można wypełniać

do 30 września 2019 r. 

 

 

 DSC012439.690.121,84 złotych – na taką kwotę podpisano dziś umowy pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach a Powiatowymi i Miejskim Urzędami Pracy na realizację kolejnych projektów pozakonkursowych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekty współfinansuje Unia Europejska poprzez Europejski Fundusz Społeczny.

 

 

8012f255a337782bffaadea968723f36 M

Osoby bezrobotne, uczące się czy poszukujące zatrudnienia, a także wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Targi Edukacji i Pracy. Przygotowane będą oferty pracy krajowej, szkolenia oraz możliwość konsultacji z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy. Najbliższe Targi już 29 listopada w Jędrzejowie, a kolejne 5 grudnia w Pińczowie. Więcej informacji na stronie OHP Kielce.