Kierunek pracaZapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Wojewódzkiego Urzędu Pracy pn. "Kierunek praca. Poradnik dla aktywnych na rynku pracy".


Poradnik ten przeznaczony jest zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki na rynku pracy, jak również dla tych, którzy od dłuższego czasu bezskutecznie poszukują zatrudnienia lub po latach pracy chcą zmienić zawód. Pomaga zrozumieć prawa, jakimi rządzi się rynek, podpowiada jak dotrzeć ze swoją ofertą do pracodawcy, wskazuje sposoby tworzenia profesjonalnej autoprezentacji w dokumentach aplikacyjnych, podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz w Internecie. Poszukujący zatrudnienia znajdą tu również najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznych wyjazdów do pracy poza granice naszego kraju oraz dane teleadresowe instytucji, urzędów i organizacji pozarządowych świadczących pomoc osobom bezrobotnym.

Autorami poradnika są doświadczeni doradcy zawodowi, którzy pomogą przebrnąć przez cały proces poszukiwania pracy – począwszy od decyzji o wyborze ścieżki kariery aż do zawarcia umowy z pracodawcą.

Mamy nadzieję, że opracowanie dostarczy wiedzy i pomysłów jak szukać, aby znaleźć satysfakcjonującą, odpowiadającą posiadanym kwalifikacjom i zainteresowaniom pracę.

Publikacja jest dostępna na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w zakładce Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej/Nasze publikacje