Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach prowadzi rekrutację młodzieży w wieku od 15 do 18 do jednostek opiekuńczo-wychowawczych OHP na rok szkolony 2016/2017.

Rekrutacją przede wszystkim objęta jest młodzież posiadająca opóźnienia edukacyjne, która ma problemy z realizacją obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki. Zadaniem OHP jest wyrównywanie szans osób znajdujących się w gorszej od rówieśników sytuacji społeczno-ekonomicznej. Najbardziej potrzebujący, przyjmowani są do jednostek stacjonarnych, w których zapewnione mają bezpłatną całodobową opiekę wychowawczą, zakwaterowanie  i pełne wyżywienie.

Uczestnicy OHP realizują kształcenie teoretyczne w zasadniczych szkołach zawodowych oraz gimnazjach  z klasami przysposabiającymi do pracy, funkcjonujących na terenie województwa świętokrzyskiego, natomiast kształcenie praktyczne u pracodawców, działających na lokalnym rynku pracy oraz w  warsztatach szkoleniowych OHP.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.swietokrzyska.ohp.pl oraz w poszczególnych jednostkach opiekuńczo-wychowawczych